images/slogan1.jpg

PIĘKNA OKOLICA

Kalinowe Pola zlokalizowane są na urokliwym Pojezierzu Lubuskim, ok 1,5km od Jeziora Niesłysz, najczystszego zbiornika wodnego w województwie, objętego strefą ciszy. Kompleks otoczony jest bujnymi lasami, pełnymi grzybów, jagód i leśnych zwierząt. Miłośnicy przyrody i spokoju znajdą tu wiele kilometrów szlaków pozwalających na piesze zwiedzanie okolicy lub wycieczki rowerowe. Zwolennicy czynnego wypoczynku mogą skorzystać z zachodnich wiatrów, idealnych do żeglowania czy windsurfingu. Można też oddać się nurkowaniu, popływać łódką, rowerem wodnym lub udać się na spływ kajakowy. Wędkarzom okoliczne jeziora dają szansę złowienia szczupaka, lina, okonia, węgorza i wielu innych gatunków ryb.

Atrakcje regionu:

Majaland - park rozrywki dla najmłodszych i nie tylko, zlokalizowany 3 km od autostrady A2 w okolicach Torzymia. Jeden z najlepszych parków rozrywki w Polsce. Z dużą ilością atrakcji wewnątrz jak i na zewnątrz, z zapleczem gastronomicznym i dużym parkingiem.

www.majalandkownaty.pl


Międzyrzecki Rejon Umocnień - dla i fanów survivalu i miłośników historii. Podziemne fortyfikacje i tunele, kilka tras zwiedzania do wyboru, przejażdżka wozem opancerzonym powinny zainteresować dorosłych, a także młodsze pokolenie. 

www.bunkry.pl


Twierdza Kostrzyn - fortyfikacje z początku XV wieku wzniesione w czasie, gdy Kostrzyn był stolicą. Miasto otoczono wtedy fortyfikacjami bastionowymi zaprojektowanymi na wzór włoski, które częściowo przetrwały do dziś. Świetne miejsce na edukacyjne wycieczki dla dzieci i młodzieży.

www.muzeum.kostrzyn.pl


Gryżyński Park Krajobrazowy - dla miłośników natury i turystyki pieszej Niezwykłe krajobrazy, zróżnicowana rzeźba terenu, duże nachylenie zboczy, rynny, liczne jeziora polodowcowe, stawy, 94 źródła zboczowe, 17 torfowisk i pstrągowy potok Gryżynka. Teren ze zróżnicowaną szatą roślinną oraz wieloma interesującymi gatunkami zwierząt.


Ranczo Gryżyna - atrakcja dla wielbicieli jazdy konnej oraz entuzjastów wiejskie atmosferyj. Ośrodek jeździecki działający od 1991 roku.

www.ranchogryzyna.pl


Łagowo, perła woj. lubuskiego – niewielka, bardzo urokliwa miejscowość zabytkowa położona malowniczo pomiędzy dwoma jeziorami - Łagowskim i Trześniowskim. Wody obu zbiorników niemal wlewają się na uliczki miasta, tworząc niesamowity klimat.


Park Narodowy „Ujście Warty” – gratka dla młodych i starszych przyrodników oraz miłośników obserwowania przyrody z bliska. Walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe powodują, że jest on doskonałym miejscem do uprawiania różnych form ekoturystyki. Nadwarciańskie rozlewiska są szczególnie chętnie odwiedzane przez obserwatorów ptaków. Z uwagi na stosunkowo niewielkie natężenie ruchu turystycznego, teren ten przyciąga również amatorów rozległych przestrzeni, ciszy i spokoju.

www.pnujsciewarty.gov.pl


Lubuski Szlak Wina i Miodu - przeszło pięćdziesiąt miejsc, gdzie można poznać historię i współczesność lubuskiego winiarstwa i pszczelarstwa, a także uczestniczyć w regularnie organizowanych degustacjach wytwarzanych tutaj trunków.

www.szlakwinaimiodu.pl