HOLE IN ONE:

Uderzenie z tee prosto do dołka - sen wszystkich golfistów. Ale żeby nie stał się senną zmorą, to najbardziej zapobiegliwi optymiści zawierają ubezpieczenie, które sfinansuje szampana dla wszystkich graczy na całym polu, ponieważ tacy szczęściarze muszą go zwyczajowo postawić.

Filmy o golfie

Bobby Jones: Stroke of Genius

Jego zdolności sprawiły, że stał się gwiazdą, ale to jego pasja zrobiła z niego prawdziwą legendę. Robert "Bobby" Tyre Jones (Jim Caviezel) to najprawdopodobniej najbardziej utalentowany golfista w historii tej gry. Walcząc z ciężką chorobą i wybuchowym usposobieniem, nie załamał się wcześniejszymi niepowodzeniami, by w wieku 28 lat sięgnąć po największe trofeum w golfie. Lecz jego oddanie i poświęcenie żonie Mary (Claire Forlani) sprawiło, że podjął zdumiewającą decyzję, która zaszokowała świat.

Źródło: oceandvd.pl

The Greatest Game Ever Played

Film oparty na wydarzeniach, które rozegrały się w czasie turnieju U.S. Open w 1913 roku. Wtedy to Francis Ouimet, 20-letni golfista-amator z Massachusetts zszokował wszystkich pokonując brytyjskiego mistrza świata, Harry'ego Vardona, jednego z najsławniejszych golfistów-zawodowców.

Źródło: Film.onet.pl

The legend of Bagger Vance

Historia o upadłym bohaterze, utraconej miłości i gwiazdach golfa rozgrywająca się w czasach Wielkiego Kryzysu w Savannah. Hardy Graves, wówczas chłopiec od szukania piłek na polu golfowym opowiada o dawnej gwieździe i najbardziej obiecującym młodym golfiście, który wraz z wybuchem I Wojny Światowej jako ochotnik wyjeżdża na front. Rannulph Junuh, bo o nim opowiada film, wraca w rodzinne strony jako emocjonalny wrak, bliski dna. Miejscowy amator staje do walki z mistrzami golfa (Walterem Hagenem i Bobby Jonesem) i byłby skazany na porażkę, gdyby nie pojawił się ktoś, kto pomógł mu wrócić do formy sprzed lat.

Źródło: filmweb.pl

 

Tin Cup (1996)

Dwie największe gwiazdy kina w filmie o golfie, pieniądzach i miłości. Odrobina zdrowego rozsądku sprawiła, iż Roy "Tin Cup" McAvoy był w stanie zmienić swe burzliwe, lecz przynoszące mało satysfakcji życie. Przez głupi zakład stracił ranczo, miłość Doreen i poddał się niegodnym jego szkockich przodków zależnościom życiowym. Teraz robi to, co umie najlepiej: uczy, jak umieścić piłeczkę w dołku; jest podobno także niezłym graczem, rywalizującym z gwiazdą golfa Davidem Simmsem. Lekarstwem na upokorzenia okazuje się nowa miłość i chęć wzbudzenia podziwu u kobiety, bez względu na to, iż jest ona dziewczyną jego największego rywala. Uczucie uskrzydla Roya i pozwala uwierzyć, że może stanąć w szranki na polu golfowym z największymi tej dyscypliny sportu.

Źródło: inbook.pl

website awards