PROVISIONAL:

piłka "prowizoryczna", którą gra się w szczególnych przypadkach, gdy nie wiadomo, czy piłka właściwa jest poza terenem pola, lub nie ma pewności czy się ona odnajdzie.

Filmy o golfie

Bobby Jones: Stroke of Genius

Jego zdolności sprawiły, że stał się gwiazdą, ale to jego pasja zrobiła z niego prawdziwą legendę. Robert "Bobby" Tyre Jones (Jim Caviezel) to najprawdopodobniej najbardziej utalentowany golfista w historii tej gry. Walcząc z ciężką chorobą i wybuchowym usposobieniem, nie załamał się wcześniejszymi niepowodzeniami, by w wieku 28 lat sięgnąć po największe trofeum w golfie. Lecz jego oddanie i poświęcenie żonie Mary (Claire Forlani) sprawiło, że podjął zdumiewającą decyzję, która zaszokowała świat.

Źródło: oceandvd.pl

The Greatest Game Ever Played

Film oparty na wydarzeniach, które rozegrały się w czasie turnieju U.S. Open w 1913 roku. Wtedy to Francis Ouimet, 20-letni golfista-amator z Massachusetts zszokował wszystkich pokonując brytyjskiego mistrza świata, Harry'ego Vardona, jednego z najsławniejszych golfistów-zawodowców.

Źródło: Film.onet.pl

The legend of Bagger Vance

Historia o upadłym bohaterze, utraconej miłości i gwiazdach golfa rozgrywająca się w czasach Wielkiego Kryzysu w Savannah. Hardy Graves, wówczas chłopiec od szukania piłek na polu golfowym opowiada o dawnej gwieździe i najbardziej obiecującym młodym golfiście, który wraz z wybuchem I Wojny Światowej jako ochotnik wyjeżdża na front. Rannulph Junuh, bo o nim opowiada film, wraca w rodzinne strony jako emocjonalny wrak, bliski dna. Miejscowy amator staje do walki z mistrzami golfa (Walterem Hagenem i Bobby Jonesem) i byłby skazany na porażkę, gdyby nie pojawił się ktoś, kto pomógł mu wrócić do formy sprzed lat.

Źródło: filmweb.pl

 

Tin Cup (1996)

Dwie największe gwiazdy kina w filmie o golfie, pieniądzach i miłości. Odrobina zdrowego rozsądku sprawiła, iż Roy "Tin Cup" McAvoy był w stanie zmienić swe burzliwe, lecz przynoszące mało satysfakcji życie. Przez głupi zakład stracił ranczo, miłość Doreen i poddał się niegodnym jego szkockich przodków zależnościom życiowym. Teraz robi to, co umie najlepiej: uczy, jak umieścić piłeczkę w dołku; jest podobno także niezłym graczem, rywalizującym z gwiazdą golfa Davidem Simmsem. Lekarstwem na upokorzenia okazuje się nowa miłość i chęć wzbudzenia podziwu u kobiety, bez względu na to, iż jest ona dziewczyną jego największego rywala. Uczucie uskrzydla Roya i pozwala uwierzyć, że może stanąć w szranki na polu golfowym z największymi tej dyscypliny sportu.

Źródło: inbook.pl

website awards