HOLE IN ONE:

Uderzenie z tee prosto do dołka - sen wszystkich golfistów. Ale żeby nie stał się senną zmorą, to najbardziej zapobiegliwi optymiści zawierają ubezpieczenie, które sfinansuje szampana dla wszystkich graczy na całym polu, ponieważ tacy szczęściarze muszą go zwyczajowo postawić.

O projekcie

W 2010 roku, 12 kilometrów od Świebodzina, w miejscowości Kalinowo powstało 18-dołkowe pole golfowe, które ma być dostępne  i przystępne dla wszystkich.  Na 75 hektarach powstało pole, które ma przyciągać  amatorów golfa nie tylko urodą i przyjazną atmosferą lecz również atrakcyjną ceną. Zamierzamy uczyć gry w golfa wszystkich zainteresowanych mieszkańców okolic. Chcemy stworzyć nowy rynek golfowy, pole dla ludzi, którzy nigdy nie grali i obalić krążący po Polsce mit, że golf jest zbyt drogi. Całoroczna gra na polu jest tańsza niż tygodniowy wyjazd na narty w Alpy.

Już we wrześniu 2009 roku rozpoczęliśmy naukę na 6 dołkowej Akademii Golfa oraz na Driving range. W sierpniu 2010 rozegraliśmy pierwszy Turniej na pełnym 18 dołkowym polu. W 2012 wypiliśmy pierwszą kawę na tarasie nowo wybudowanego Budynku Klubowego.

Kalinowe Pola to pole typu „parkland”. Zaprojektowano je, aby było wyzwaniem dla zaawansowanych golfistów, grających z białych tee, a równocześnie łagodne i ciekawe dla graczy początkujących, startujących z żółtych. Bardzo łatwo jest zaprojektować „ trudne pole golfowe” z wąskimi fairwayami, setkami bunkrów, dużą ilością wody i 8 000 metrów długości, ale nie w tym rzecz. Pole powinno być wyzwaniem dla większości graczy,ale  nie może zniechęcać. W Klubie Golfowym Kalinowe Pola nie chcemy odstraszać nowych osób, chcemy je zachęcać i pozwalać im się bawić. Tych, którzy poszukują wyzwań, powinien usatysfakcjonować nasz 18. dołek – będzie jednym z najtrudniejszych w tej części Europy. Projektantem i  wykonawcą jest Marek Sokolowski.

Kalinowe Pola usytuowane są 60 minut od Poznania, 50 minut od Gorzowa Wielkopolskiego, 35 minut od Zielonej Góry, na skrzyżowaniu tras A2 i S3.

 

website awards