PROVISIONAL:

piłka "prowizoryczna", którą gra się w szczególnych przypadkach, gdy nie wiadomo, czy piłka właściwa jest poza terenem pola, lub nie ma pewności czy się ona odnajdzie.

Aktualności

2012-10-01

Turniej Sznurka

Termin: 06 październik 2012r.


Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 5 października godzina 16.00.
Lista startowa będzie opublikowana w piątek około godziny 18.00 na stronie internetowej  oraz na tablicy ogłoszeń na Driving Range.


Program:
Turniej odbędzie się w systemie na uderzenia na 18 dołkach.

 

Regulamin:
Gra odbędzie się według reguł R&A of St. Andrews, Polskiego Związku Golfa oraz reguł lokalnych . Gra odbędzie się w systemie na uderzenia na 18 dołkach.

 

Handicapy:
Każdy gracz otrzymuje jeden metr sznurka odpowiadający aktualnemu handicapowi po uwzględnieniu trudności pola ( np. hcp po slope =29 odpowiada 29 metrom sznurka).

Start  godzina 10:00 z 1 i 10 Tee w grupach 3 osobowych.

 

Tee:
Kobiety oraz juniorzy z czerwonych
Mężczyźni z żółtych

 

Zasady gry turnieju sznurka:
Każdy gracz otrzymuje tyle metrów sznurka ile liczy jego handicap po uwzględnieniu slope.
Jedno uderzenie HCP równa się jeden metr.
Podczas gry gracz ma prawo wykorzystać sznurek i przesunąć piłkę bez kary wszędzie na polu wraz z hazardami oprócz Greenu. Np. piłka leżąca pod drzewem może być przesunięta o wybraną odległość mierzoną przez sznurek bez kary po czym ta odległość sznurka ma być odcięta i liczona jako użyta część handicapu; jeżeli piłka wpadnie do wody lub bunkra gracz ma prawo przesunąć piłkę bez kary o wybrana odległość mierzoną przez sznurek.

Zwycięzcą turnieju będzie gracz z najniższą ilością uderzeń na karcie. Ilość niewykorzystanego sznurka (czyli handicapu) nie ma znaczenia w wynikach końcowych.

 

Nagrody:
1,2,3 miejsca mężczyzn
1 miejsca kobiet

Najbliższe uderzenia do dołka - dołek nr 15
Longest drive dołek numer 18 ( longest drive – piłka po PIERWSZYM uderzeniu z tee musi być na fairway’u !!!! W tym jedynym przypadku nie wolno wykorzystywać sznurka do poprawienia położenia piłki)

 

Koszt uczestnictwa:

Członkowie KPGC – 60 pln
Goście – 150 pln
W cenie wliczone jest
• Greenfee dla gości,
• Nagrody,
• Posiłek

Sędzią turnieju jest Marek Sokolowski.

 

Obcięcie sznurka musi być zrobione w obecności Markera.

 

 

website awards