HOLE IN ONE:

Uderzenie z tee prosto do dołka - sen wszystkich golfistów. Ale żeby nie stał się senną zmorą, to najbardziej zapobiegliwi optymiści zawierają ubezpieczenie, które sfinansuje szampana dla wszystkich graczy na całym polu, ponieważ tacy szczęściarze muszą go zwyczajowo postawić.

Aktualności

2014-07-22

Turniej o Puchar Pani i Pana Kapitan 26.07.2014r.

Wyniki

TEE TIME

FLORIDA SCRAMBLE


System gry jest następujący:

 

• Wszyscy gracze uderzają z pierwszego Tee a następnie decydują, która z 4 piłek znajduje się w najkorzystniejszym położeniu (niekoniecznie ta, która leży najdalej). Miejsce położenia tej piłki zaznacza się markerem lub Tee. Pozostali trzej gracze, których piłka NIE ZOSTAŁA wybrana:
• Na Fairwayu kładą swoją piłkę i wykonują uderzenie.
• W Rughie, bunkrze lub hazardzie, opuszczają swoją piłkę w odległości otwartej dłoni ( około 20 cm ) lecz nie bliżej dołka.

 

Gracz którego piłka została wybrana nie wykonuje uderzenia podczas tej kolejności.

 

Po wykonaniu tych 3 uderzeń ponownie drużyna wybiera najkorzystniejszą piłkę i z tego miejsca uderza 3 graczy bez uczestnictwa osoby której piłka została wybrana.
Kontynuujemy w ten sposób aż do zakończenia danego dołka.
Gracz który trafił Putt na poprzednim dołku, nie wykonuje uderzenia z następnego Tee.

 

Na pierwszym dołku z Tee drużyna wykonuje 4 uderzenia. Wszelkie inne pozycje uderzeń czy na Fairwayu w Hazardzie, Greenie lub następnych startach „Tee” drużyna wykonuje jedynie 3 uderzenia. W przypadku 3 osobowej drużyny, 2 osoby wykonują uderzenia.

 

Przykład: Gracze A,B,C,D uderzają i wybraną piłką zostaje gracza B, przy następnym uderzeniu gracz B odpoczywa i grają jedynie gracze A,C i D.
Po zagraniu i po wybraniu najkorzystniejszej piłki, gracz B powraca do gry a odpoczywa gracz której piłka została wybrana. Kontynuujemy grę aż to zaliczenia dołka. Jeżeli gracza A piłka wpadnie do dołka to na następnym starcie gracz A odpoczywa i uderzenia z Tee są wykonane przez współgraczy B,C i D.

 

 

Regulamin

 

Gra zespołach 4 osobowych w systemie „Stableford” z 1/10 handicapu bez uwzględniania „Slopu”
Drużyny mogą składać się z trzech lub czterech osób.

 

Gra odbędzie się według reguł R&A of St. Andrews, Polskiego Związku Golfa oraz Reguł Lokalnych.

 

Start z 1 i 10 Tee. godzina 8:30

 

Zwycięzcą zostanie Drużyna z największą ilością punktów stableford.

 

W przypadku remisu za pierwsze miejsce, wynik zostanie rozstrzygnięty poprzez dogrywkę na 18 dołku, poczym na 15 i 18 dołku i tak dalej aż do skutku.

 

W przypadku remisów za kolejne miejsca, wynik zostanie rozstrzygnięty poprzez „Count Back” biorąc pod uwagę wyniki z dołków 10 do 18, 13 do 18, 16 do 18 oraz dołek 18.

 

Sędzią turnieju jest Marek Sokolowski

 

Nagrody:
1 miejsce drużynowe brutto.
1, 2 i 3 miejsce drużynowe netto.

Dodatkowa nagroda = suma brutto Par 5


Koszt turnieju:

60 zł członkowie KPGC.
200 zł goście.

Cena turniejowa zawiera:
1. Uczestnictwo w turnieju
2. Posiłek po zakończeniu rundy.
3. Greenfee dla gości

 

Dodatkowe atrakcje:

• Późnym popołudniem – Grill na tarasie.
• Konkurs – najbliżej dołka z Tee przy tarasie do dołka Nr 14
10 zł koszt jednego uderzenia ( zawodnik może wykupić nieograniczoną ilość uderzeń ) Podział nagrody – 50 % dla zwycięzcy, 50 % dla szkolenia juniorów KPGC.
• Turniej 1 kija plus Putter na 6 dołkowej akademii. Wspaniała nagroda dla zwycięzcy ufundowana przez naszego Kapitana Hans Jorg Otto.


 

website awards