BALLMARK:

BALLMARK jest tym samym co PITCHMARK czyli uszkodzeniem na greenie spowodowanym poprzez lądująca piłka.
Natomiast ball marker to przedmiot, za pomocą którego golfista bez niczyjego wezwania - zanim podniesie piłkę - zaznacza jej położenie na trawie, tak by jego partner mógł bez przeszkód zagrać swoją piłkę, nieco bardziej oddaloną od dołka. Ballmarkerem może być wszystko najczęściej są to specjalne w tym celu umieszczone guziki przy rękawiczce golfowej, magnesy z logo lub po prostu zwykłe  monety.

Aktualności

2017-12-06

Turniej Cross Country 16.12.2017

Zapraszamy na turniej
w systemie Cross-Country

 

Sobota 16 grudnia 2017r.
Start Shot Gun - godzina 11.00

Format: Cross-Country to format w którym poznaje się pole golfowe "na nowo". Gramy 9 wyznaczonych przez organizatora dołków zupełnie innych niż te grane na co dzień. Przykładem z poprzednich edycji może być dołek z 1 Tee na 5 green ... Ze względów bezpieczeństwa i krótkiego dnia liczba miejsc mocno ograniczona.

REGULAMIN

Gra odbędzie się w systemie „Stroke Play”, na ilość uderzeń, uwzględniając 50% handicapu dla Panów oraz 70% handicapu dla Pań. Wszyscy startują z tych samych Tee.


Trasa gry będzie wytyczona, jako 9 dołków na obszarze całego 18 dołkowego pola i Akademii. Mapka "nowego" pola będzie ogłoszona na dzień przed turniejem w godzinach popołudniowych, tak żeby nikt nie miał szansy przetrenować nowych dołków.


W dzień turnieju przy rejestracji, każdy uczestnik otrzyma mapkę wytyczonego pola oraz specjalną kartę wyników.

Rozstrzyganie remisów:
W kategorii Netto: niższy HCP zajmuje wyższe miejsce
W kategorii Brutto: wyższy HCP zajmuje wyższe miejsce

Kategorie:
I miejsce Brutto

I miejsce Netto
II miejsce Netto
III miejsce Netto

Koszt uczestnictwa:
Członkowie KPGC 90 zł
Goście 160 zł

Maksymalny limit graczy:
36 osób

W cenie jest wliczone: uczestnictwo w turnieju, nagrody, gorąca herbata i inne napoje rozgrzewające oraz posiłek po grze.


Zgłoszenia przyjmujemy do Piątku 15 grudnia do godziny 12.00. Lista startowa oraz mapka pola będzie opublikowana na stronie internetowej, FB oraz tablicy ogłoszeń w budynku klubowym około godziny 16.00.


Ze względu na nieprzewidywalne warunki atmosferyczne organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu rozgrywania turnieju Cross Country.


Decyzja o rozegraniu turnieju będzie podjęta w piątek 15.12.2017 około godziny 16:00.
 

website awards