GREENFEE:

opłata za grę na polu golfowym wnoszona przez graczy niebędących członkami danego klubu.

Aktualności

2012-04-18

Ruszają zapisy na PGA Polska Pro Tour

Właśnie ruszyły zapisy na cykl turniejów PGA Polska Pro Tour. Rejestracji na poszczególne turnieje można dokonywać za pośrednictwem oficjalnej strony cyklu – www.pgaprotour.pl.

PGA Polska Pro Tour to jedyna zawodowa liga golfowa w Polsce akredytowana przez PGA.  Wszystkie wprowadzone zmiany służyć mają podniesieniu poziomu sportowego, atrakcyjności oraz unormowaniu czasu gry. W rywalizacji w ramach cyklu spotykają się najlepsi krajowi amatorzy i zawodowcy.

Cykl składa się z pięciu turniejów rozgrywanych w następującej formule:
• dzień pierwszy (piątek) – turniej PRO-AM, rywalizacja drużyn w systemie betterball
• dzień drugi (sobota) – turniej w formacie Stroke Play, gracze zawodowi startują jako pierwsi
• dzień trzeci (niedziela) – drugi dzień rywalizacji turniejowej, starty wg. uzyskanych wyników brutto w dniu poprzednim, amatorzy mogą grać z PRO

Dla graczy zawodowych PGA Polska Pro Tour jest głównym cyklem rankingowym Order of Merit. W przypadku rywalizacji w ramach pierwszych czterech turniejów - punkty rankingowe podniesione są o 50%, a w przypadku finału o 100%. W tym roku pula nagród dla PRO przekroczy łącznie 180 tysięcy złotych i jest najwyższą w historii pulą nagród w tego typu rozgrywkach w Polsce.

W przypadku amatorów, wszystkie turnieje z cyklu PGA Polska Pro Tour zaliczane są do rankingu Polski Związek Golfa DHL Global Forwarding i posiadają odpowiednio kategorię III, a finał - kategorię II. W rywalizacji na 5 polach golfowych w całej Polsce, wyłonieni zostaną zwycięzcy w poszczególnych kategoriach HCP oraz główni triumfatorzy całego cyklu turniejów. Do klasyfikacji ogólnej amatorów będą liczyć się 3 z 5 turniejów, z czego punkty zdobyte podczas finału, liczone będą podwójnie. Limit HCP ustalony został na 32.

Pierwszy turniej cyklu odbędzie się 11-13 maja na polu golfowym Kalinowe Pola.

www.pgaprotour.pl

**********

Dodatkowych informacji udziela:
Michał Michałowski
mmichalowski@pgaprotour.pl
+48 698 178 102
 

website awards