HEADCOVER:

miękkie kaptury na woody (kije drewniane); mogą wyglądać jak maskotki

Aktualności

2014-04-09

MASTERS TOURNAMENT - pierwszy wielkoszlemowy turniej 2014 roku!

Zdobycie Wielkiego Szlema w golfie  oznacza wygranie czterech prestiżowych turniejów. Rozgrywany

  • w kwietniu Masters,
  • w czerwcu US Open,
  • w lipcu The Open Championship (także pod nazwą British Open)
  • w sierpniu PGA Championship.


W latach 30  XX wieku za cztery turnieje potrzebne do skompletowania Wielkiego Szlema uważano US Open, British Open, US Amateur i British Amateur. Bobby Jones jako jedyny  w historii zdobył starego klasycznego Wielkiego szlema wygrywając wszystkie powyższe turnieje w 1930 roku.
 

Jeszcze żadnemu zawodnikowi nie udało się osiągnąć nowego klasycznego golfowego szlema. W latach 2000-2001 Tiger Woods wygrał po kolei cztery turnieje, ale nie w jednym roku kalendarzowym. Ze względu na trudność osiągnięcia mówi się więc także o skompletowaniu Wielkiego Szlema w karierze, czyli zwycięstwie we wszystkich wspomnianych czterech turniejach w dowolnych latach; to udało się poza Woodsem czterem graczom - Gene Sarazenowi, Benowi Hoganowi, Jackowi Nicklausowi i Gary'emu Playerowi.
 

The Masters Tournament, także The Masters, lub The U.S. Masters –odbywa się jako pierwszy, spośród pozostałych, wymienionych już zawodów, w pierwszym pełnym tygodniu kwietnia. Jest rozgrywany raz w roku, w tym samym miejscu – na polach golfowych Augusta National Golf Club.

Więcej na temat rozpoczynającego się dzisiaj (turniejem par 3) pierwszego tegorocznego turnieju wielko szlamowego można przeczytać na portalu

naszego nowego PRO Tomasza Zembrowskiego golf.pasje.net/2014/wszystko-co-chcielibyscie-wiedziec-o-masters-ale-baliscie-sie-zapytac.html

lub na stronie PGA POLSKA autorstwa Kasi Nieciak www.pgapolska.com/pl/aktualnosci/swiat/masters-nareszcie
 

 

Oczywiście jak co roku grupa  fanów spędza czas do późnych godzin nocnych w budynku klubowym kibicując swoim faworytom. Wszystkich chętnych zapraszamy do śledzenia rozgrywek wspólnie z nami!!!!

 

website awards