BALLMARK:

BALLMARK jest tym samym co PITCHMARK czyli uszkodzeniem na greenie spowodowanym poprzez lądująca piłka.
Natomiast ball marker to przedmiot, za pomocą którego golfista bez niczyjego wezwania - zanim podniesie piłkę - zaznacza jej położenie na trawie, tak by jego partner mógł bez przeszkód zagrać swoją piłkę, nieco bardziej oddaloną od dołka. Ballmarkerem może być wszystko najczęściej są to specjalne w tym celu umieszczone guziki przy rękawiczce golfowej, magnesy z logo lub po prostu zwykłe  monety.

Aktualności

2012-07-19

Klubowe Mistrzostwa Polski - kwalifikacje.

Format rozgrywek wygląda następująco. Chcąc grać o tytuł Klubowego Mistrza Polski należy zgłosić 7 osobowe drużyny (maksymalnie 2) do rozgrywek. Drużyny te startują w Klubowych Mistrzostwach grupa kwalifikacyjna  (B) . Drużyny, które uplasują się na 3 pierwszych miejscach - w kolejnym roku grają już o tytuł Klubowego Mistrza Polski grupa mistrzowska (A). Natomiast drużyny, które zajmą ostatnie 3 miejsca w Klubowych Mistrzostwach Polski gr A spadają do grupy B i musza ponownie się kwalifikować. Całe rozgrywki odbywają się w formacie brutto (bez hcp).

Już drugi rok z rzędu przystępujemy do rozgrywek klubowych. Rok temu obie drużyny Kalinowe Pola Team A i Kalinowe Pola Team B rywalizowały  na Lisiej Polanie o wejście do Klubowych Mistrzostw Polski rozgrywanych w tym roku na Toya Golf. Team A wykonał zadanie i w roku 2012 zagra po raz pierwszy o tytuł Klubowego Mistrza.

W 2012 po raz kolejny postanowiliśmy wystawić Team B do rozgrywek kwalifikacyjnych.  W skład drużyny weszli : Marianna Duczmal, Agnieszka Jakubowska, Robert Karbowniczek (kapitan), Wojciech Kowalczyk, Marek Sobczak, Andrzej Trofimczyk i Robert Głowacki. W komplecie zgłosiliśmy się w czwartek w Rajszewie aby rozegrać rundę strokeplay. W pierwszy dzień walczy się o to aby być w pierwszej ósemce. Z niecierpliwością czekaliśmy na wynik Roberta Głowackiego. Jego 99 tego dnia zagwarantowało nam miejsce 8. (countbackiem wyeliminowaliśmy drużynę ze Sierry). Liczyło się 5 wyników z 7 jakie osiągnęliśmy tego dnia:  Marianna 88, Wojtek 88, Agnieszka 94, Karbon 96 i Robert 99.
Cieszyliśmy się z miejsca w pierwszej ósemce lecz niestety w drugiej rundzie trafiliśmy na drużynę z Sobieni Królewskich ( ich drużyna A walcząca o kwalifikacje tak jak my rok temu). Drugi dzień to gra w formacie : foursome ( 2 graczy, jedna piłka uderzana na zmianę), fourball (2 graczy, 2 piłki liczy się lepszy wynik na dołku) i trzy mecze singlowe.  Byliśmy bez szans ale walczyliśmy dzielnie!
Trzeciego dnia znowu trafiliśmy na drużynę lokalną  i poza wygraną Marianny i remisem fourball’a pozostałe mecze zakończyły się na 17 dołku. Musieliśmy uznać wyższość graczy, którzy pole w Rajszewie znają jak własną kieszeń. Wszystkie mecze rozgrywały się w super atmosferze za co ogromnie dziękujemy drużynie z Wilanowa. Czekamy na Was z niecierpliwieniem w Kalinowie gdzie 8-9 września Royal Wilanów rozgrywać będzie swoje mistrzostwa.
Czwartego dnia trafiliśmy po raz pierwszy na drużynę spoza Warszawy. A&A Golf Club walczył dzielnie lecz tym razem Kalinowe były nie do pokonania. Wygraliśmy 4 z 5 meczów plasując się na 7 miejscu na 12 grających drużyn.
Czterodniowe rozgrywki to ogromny bagaż doświadczeń dla naszych graczy co na pewno zaowocuje w przyszłości. Dziękuję drużynie B za te cztery dni zmagań !
Od 26 lipca do boju rusza drużyna A – trzymajcie kciuki!


 

website awards