FLIGHT:

grupa maksymalnie czterech graczy, ale może być też dwu- lub trzyosobowa.

Aktualności

2011-07-22

Klubowe Mistrzostwa Polski - dzień pierwszy

Pierwszy dzień rozgrywek to rywalizacja strokeplay brutto. Każdy gra najlepiej jak potrafi. Z 7 wyników każdej drużyny liczy się 5 najlepszych. Celem jest zakwalifikowanie się do pierwszej 8.

Na czas turnieju Kapitanem obu drużyn został Jakub Ossowski. Łukasz Sobota jest z nami w stałym kontakcie, doradza i  podtrzymuje nas na duchu przez telefon. Dojedzie na Lisią Polanę dopiero w piątek po południu. Towarzyszy nam też Agnieszka Jakubowska pełniąca tutaj obowiązki asystentki sędziego.

Przy bardzo dobrej pogodzie cała 14-stka wystartowała w bardzo bojowych nastrojach. Drużyna A w białych koszulkach, Drużyna B w zielonych. Cali w nerwach, obgryzając paznokcie czekaliśmy na „naszych” przy 18 i 9 greenie . Wyniki po „dziewiątce”, które meldowali nasi gracze wyglądały nader obiecująco i wiedzieliśmy, że jeżeli utrzymają formę to będziemy zadowoleni z wyników końcowych.

Drużyna A zagrała 413 punktów (suma 5 najlepszych wyników) co zagwarantowało nam 1 miejsce !!!!! Jednym punktem  ograliśmy Głogów Golf Club. Dokonaliśmy tego dzięki bardzo równej grze naszych zawodników. Od spektakularnego wyniku 79 Daniela "Juniora" Soboty poprzez  rewelacyjne 82 Mariusza "Śniegola" Śniegockiego aż po solidne 87 Marka Kawki. Drużynie B zabrakło 6 punktów do wygrania ze Śląskim Klubem Golfowym i z wynikiem 449 uplasowała się na 9 miejscu.

W piątek Drużyna A zmierzy się ze Śląskim Klubem Golfowym w matchplayach (1 vs 8). Gramy w trzech formatach : foursome, fourball i 3 mecze singlowe. Nasza Drużyna A stratuje w składzie:

Foursome – Krzysztof Woźniak i Kaziu Ceglewski
Fourball – Mariusz Śniegocki i Nikola Sobota
Single – Kornel Grzywocz; Marek Kawka; Daniel Sobota

Drużyna B ma wolne ponieważ nie ma 12 drużyny na turnieju. Zaliczono nam wygraną. Dzisiaj drużyna 10 i 11 walczą o to aby zagrać z nami w sobotę.

Wyniki można śledzić tutaj pamiętając że gramy w Grupie B.

Celem jest wejście do pierwszej 4 aby w sobotę grać o niedzielny finał! Trzymajcie kciuki!!!

 

Ewa

website awards