HONOR:

przywilej rozpoczęcia gry z tee. Na pierwszym tee jest na ogół golfista z najniższym handicapem. Później honor ma ten golfista, który miał najniższą liczbę uderzeń na ostatnim dołku.

Aktualności

2012-05-15

Jakub Ossowski zwycięzcą pierwszego turnieju cyklu PGA Polska Pro Tour

 

Poznaliśmy zwycięzcę pierwszego turnieju z cyklu PGA Polska Pro Tour, rozgrywanego 11-13 maja 2012r. na Kalinowe Pola Golf Club. W rywalizacji profesjonalistów triumfował Jakub Ossowski, który uzyskał wynik 143 uderzenia. Jakub po pierwszym dniu zmagań zajmował drugie miejsce, ale doskonała dyspozycja z niedzieli, pozwoliła mu szybko objąć prowadzenie i powiększać przewagę nad głównymi konkurentami do zwycięstwa.

Mimo, iż rywalizacja przebiegała przy dość silnym wietrze, pogoda z pewnością nie pokrzyżowała szyków pozostałej dwójce zawodników, którzy stanęli na podium. Drugie miejsce z wynikiem 147 uderzeń zajął Peter Bronson, od lat czołowy golfista w Polsce. Z kolei trzeci był Wojciech Świniarski (150). Wśród amatorów najlepsze wyniki uzyskali Adrian Kaczała (169) i Marianna Duczmal (177).

Niezwykłego wyczynu dokonał Mark Bednarczyk z Olympic Golf Club. Nie dość, że wygrał pierwszy dzień rywalizacji profesjonalistów w turnieju głównym, to jeszcze na dołku numer 15 mógł pochwalić się zagraniem hole-in-one. Trafił bezpośrednio do dołka z ponad 170 metrów. Smaczku dodaje fakt, że był to pierwszy hole-in-one w karierze tego zawodnika. Dodatkowo uzyskany w skrajnie niekorzystnych warunkach atmosferycznych, przy mocnym wietrze. Za swoje dokonanie otrzymał wyjątkowy prezent – butelkę 30-letniego koniaku Hennessy X.O.

Dodatkowo rozegrane zostały konkursy: „Longest Drive” i „Nearest to the Pin”. W tym pierwszym bezkonkurencyjni okazali się Marianna Duczmal i Błażej Kwiatkowski. Z kolei w „Nearest to the Pin” triumfował Andrzej Dróżdż.

W ramach rywalizacji w PGA Polska Pro Tour, w piątek odbyły się także zawody PRO-AM. Bezkonkurencyjna okazała się grupa Jana Lubienieckiego, w składzie: Jan Lubieniecki, Andrzej Gordon, Adrian Dudek, Marek Bieława. Drugie miejsce zajęli: Kacper Bobala, Juliusz Rozwadowski, Adrian Kaczała, Szymon Woźniakowski. Trzecie miejsce przypadło następuującycm graczom: Marek Bednarczyk, Marek Sobczak, Marianna Duczmal, Robert Karbowniczek. Rywalizacja odbywała się w systemie „Shotgun betterball”. Wydarzeniem dnia był wyczyn Czesława Romankiewicza, najstarszego w Polsce golfisty (87 lat), który na dołku numer 7 wygrał rywalizację „Nearest to the Pin”. Myślę, że jest to koronny dowód na to, że golf to sport dla ludzi w każdym wieku. Każdemu turniejowi cyklu towarzyszy bezpłatna akademia golfa, na którą serdecznie zapraszamy.

Organizatorami cyklu są Golfeveryday i Discover Golf. Sponsorzy: Hennessy, Dr Irena Eris, NESPRESSO, Srixon, Cleveland, TaylorMade, Dwór Kombornia Hotel&SPA****, PiwniceDworskie.pl.

Zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się 8-10 czerwca 2012r. w Gradi Golf Club. Więcej informacji na oficjalnej stronie cyklu: www.pgaprotour.pl.
 

website awards