BALLMARK:

BALLMARK jest tym samym co PITCHMARK czyli uszkodzeniem na greenie spowodowanym poprzez lądująca piłka.
Natomiast ball marker to przedmiot, za pomocą którego golfista bez niczyjego wezwania - zanim podniesie piłkę - zaznacza jej położenie na trawie, tak by jego partner mógł bez przeszkód zagrać swoją piłkę, nieco bardziej oddaloną od dołka. Ballmarkerem może być wszystko najczęściej są to specjalne w tym celu umieszczone guziki przy rękawiczce golfowej, magnesy z logo lub po prostu zwykłe  monety.

Aktualności

2011-05-01

Hole in One

Uderzenie zostało wykonane podczas rundy treningowej przed WGC przez Waldemara Rumińskiego na dołku nr 15, odległość 175 metrów. Dobre wydarzenia chodzą parami wiec 1 maja, podczas lekcji z Kubą Ossowskim, Grzegorz Jaworski na tym samym dolku trafił pierwszym uderzeniem z tee do dołka. Dla obu graczy był to pierwszy w życiu HOLE IN ONE. Mamy nadzieję, że nie ostatni !!!! Kalinowe Pola Golf Club serdecznie gratulują !!!!

Waldek zaskoczony swoim idealnym uderzeniem nie poinformował KPGC wiec nie mogliśmy od razu osobiście pogratulować -mamy nadzieję, że nadrobimy to w najbliższym czasie.

Mimo zakazu używania telefonów komórkowych na polu, Kuba Ossowski w kilka sekund po sprawdzeniu czy piłka faktycznie jest w dołku poinformował KPGC. Złapaliśmy Grzesia na dołku nr 16 z odpowiednim zaopatrzeniem procentowym. Gratulacjom i toastom nie było końca.

 

 

website awards