CHIP:

uderzenie przybliżające piłkę, np. z okolic greenu by potoczyła się ona w kierunku flagi.

Aktualności

2016-04-05

Deutsche Bank Polish Masters

Kalinowe Pola gospodarzem premierowego turnieju serii Deutsche Bank Polish Masters

 
Na miesiąc przed startem tegorocznej serii Deutsche Bank Polish Masters zapełnia się lista zgłoszeń na premierowy turniej. Ten odbędzie się 7 maja w Kalinowych Polach. Chętnym do zostania „mastersem” przybywa, a liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto zapisać się wcześniej.
 
W tegorocznej edycji rozegranych zostanie dziewięć turniejów eliminacyjnych. Każdy golfista  ma prawo startu w dowolnej ich liczbie, obowiązuje jednak limit wieku (do udziału dopuszczeni są gracze, którzy ukończyli 24 rok życia) oraz handicapu - jego górna granica to 36.
 
Krajowy etap rozrywek zakończą trzydniowe zmagania na dwóch podwarszawskich polach golfowych. W związku z rosnącą liczbą chętnych zmieniona została bowiem formuła finału. Aby jeszcze więcej „mastersów” mogło we wrześniu rywalizować o medale, turniej będzie rozgrywany równocześnie na dwóch 18-dołkowych polach mistrzowskich – First Warsaw Golf oraz Sobienie Królewskie Golf & Country Club. W ten sposób możliwość startu otrzyma 200 osób, a najlepszych 88 zawodników zostanie dopuszczonych do transmitowanej przez TVP Sport finałowej rundy, której gospodarzem będzie First Warsaw Golf.
 
18 triumfatorów różnych kategorii zaawansowania wywalczy zaproszenie na wyjazd zagraniczny. W zeszłym sezonie najlepsi wyjechali rywalizować do portugalskiego 5-gwiazdkowego kompleksu Penha Longa Resort. Lokalizacja tegorocznego turnieju zagranicznego pozostaje dla uczestników niespodzianką. Jednak aby o nią walczyć najpierw należy wziąć udział w turnieju eliminacyjnym i zapewnić sobie awans do finału w Warszawie. W każdej z eliminacji szansę taką otrzyma w sumie 15 osób – po 3 laureatów każdej z pięciu kategorii handicapowej.
 
Ponownie ambasadorami (ale i uczestnikami) ligi zostali ex-hokeista ligi NHL Mariusz Czerkawski oraz były piłkarz reprezentacji Tomasz Iwan.
 
„Deutsche Bank Polish Masters jest marką samą w sobie. To jeden z ważniejszych i lepszych polskich turniejów amatorskich, którego finał transmitowany jest w telewizji. Choć obowiązki związane z pracą w PZPN nie pozwalają mi na regularny golfowy trening, to nie odmawiam sobie przyjemności udziału w tych zawodach. Jestem przekonany, że w nadchodzącym sezonie będą padały kolejne rekordy liczby zgłoszeń” - mówił Iwan.
 
Kiedy 12 lat temu Deutsche Bank zdecydował się wspierać golfowe rozgrywki, wielu patrzyło na ten ruch, jak na fanaberię finansowej korporacji. Nie przewidywali, że miłośników tej olimpijskiej dyscypliny przybywać będzie w lawinowym tempie. Gracze zainspirowani magią golfa swoją pasją zarażają kolejne osoby, a otwarta dla amatorów formuła Deutsche Bank Polish Masters sprawia, że kolejny rok z rzędu cykl notuje rekordy zgłoszeń.
 
„Wspierając rozwój polskiego golfa wpisujemy się w globalną strategię Grupy Deutsche Bank, która sponsoruje znane turnieje w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Mamy nadzieję, że  popularność tej aktywności będzie w naszym kraju rosła. Miło nam, że formuła turniejowa, którą wypracowaliśmy we współpracy z firmą Golf24, cieszy się takim zainteresowaniem graczy” - wspominał wiceprezes banku Leszek Niemycki.
 
Zapisy i więcej informacji na polishmasters.pl
website awards